למה כדאי להפיק סרט דוקומנטרי?

ההגדרה הראשונה לסרט דוקומנטרי היא – סרט על סיפור אמיתי – על אירוע , או אדם, או פלוגת מילואים, עיר או כפר או אין ספור נושאים אחרים. 

הסרטים הדוקומנטריים שאנחנו הפקנו עליהם סרטים דוקומנטריים מלמדים לא רק על מגוון הנושאים הראויים לסרט דוקומנטרי, אלא גם שהסיבות להפיק סרטים אלו, רבות ומגוונות.

הפקת סרט ביוגרפי, סיפור חיים

חלק גדול מהסרטים הדוקומנטריים יכולים להיקרא – סיפור חיים. סרט העוקב אחר חייו של אדם, סרט זיכרון, אם הגיבור מת, או סרט לאדם שהגיע לגיל 80 ובני משפחתו רוצים להפיק סרט לכבודו. זה יכול להיות גם סרט המתאר רק חלק חלק משמעותי בחייו של אדם. למשל סרט שהפקנו עבור בנק ישראל על שמונה שנים של כהונת סטנלי פישר כנגיד בנק ישראל.

לא תמיד, כמובן גיבור הסרט הוא אדם בודד. קיבוץ שהגיע לגיל שבעים ביקש מאיתנו סרט המתאר את תולדות הישוב. קיבוץ אחר, שהגיע לגיל 60, העדיף דווקא שנפיק עבורו שלושה סרטים המתארים פרוייקטים חברתיים ייחודיים שנערכו בקיבוץ ברבות השנים. עבור פלוגת מילואים שהוקמה בשנות השישים הפקנו שלושה סרטים על המלחמות אותן לחמו חיילי הפלוגה. 

דוגמאות אלו, המתארות רק חלק קטן ממגוון הסרטים הדוקומנטריים שהפקנו, מלמדות גם שלכל אחד, מתי שהוא, מתחשק להפיק סרט דוקומנטרי.  נסיוננו גם מלמד שלכל אדם בארץ ישראל יש סיפור השווה סרט.

להפיק סרט דוקומנטרי
להפיק סרט דוקומנטרי

מתוך סרט דקומנטרי על מיכה אמיד

לנו, כיוצרי סרטים, אין זכות גדולה מאשר להפיק עבור לקוחותינו סרט דוקומנטרי. שעות התחקיר הרבות, אם בשיחות פנים אל פנים, אובשיחות טלפוניות, הזמן הרב שאנחנו מקדישים בחיפוש חומר היסטורי היכול להאיר על מאורעות שגיבורי הסרטים היו מעורבים בהם. חיפוש אחר חומר ויזואלי בארכיוני סרטים וגם באלבומי המשפחה. הנכונות לצלם כל אדם שהיה מעורב בחייו של גיבור הסרט והעקשנות להגיע לכל מקום אפשרי שבו פעל הגיבור– הופכים את הסרט הדוקומנטרי, עשיר יותר, מקיף יותר ובעיקר הופך אותו לא רק לסרט לאירוע מסויים, אלא גם לנכס עם ערך שיתאים לדורות הבאים.

מדוע הפקת סרט על סיפור חיים היא המתנה המושלמת?

כאשר לאדם קרוב אלינו יש יום הולדת אנו נרצה לקנות לו את המתנה המושלמת. הבעיה היא שכיום קשה מאוד לקנות מתנות מכיוון שלחוגגים יש כמעט הכול. מה נקנה עוד חולצה? עוד כרטיס להופעה או מסעדה? ממש לא, אז מה כן? אם כן האם חשבתם על הפקת סרט על סיפור חיים?
אין דבר יותר מרגש מאשר לראות את סיפור החיים שלנו בסרט. זו דרך נהדרת ללמד את הדור הצעיר על חיינו וזה גם מרגש מאוד לחוגג לראות את חייו את המסך הגדול. אין מישהו שלא ישמח להפיק סרט על חייו ולכן זו המתנה המושלמת. אנו חייבים לציין כי באופן יחסי העלות של הפקת סרט סיפור חיים הוא ממש לא יקר וזה עוד סיבה מדוע כה כדאי לנו לעשות זאת.

האם כל חברה יכולה לבצע הפקת סרט על סיפור חיים?

עליכם לדעת כי הפקת סרט על סיפור חיים היא מתנה נהדרת אך זה ממש לא פשוט להפיק סרט כזה ובטח סרט ברמה גבוהה. סרט סיפור חיים מחייב ידע והבנה עצומים בנושא זה.
לכן ממש אבל ממש לא כל חברת הפקה או במאי יכולים להפיק סרט כזה. כאשר אתם פונים אל חברת הפקה להפקה של סרט כזה אנו מציעים לכם לוודא כי יש להם ניסיון בתחום. הניסיון יעיד על כך כי הם יודעים את העבודה וכי הם שרדו הרבה שנים בתחום וזה אינדיקטור לכך שהם עושים את הדברים כמו שצריך וכי השוק מרוצה מהם ולכן הניסיון הוא קריטי וכדאי לבחון אותו לעומק.

האם אפשר להפיק סרט לבד?

הפקת סרט על סיפור חיים היא לא דבר שאפשר לעשות לבד אם רוצים סרט ברמה גבוהה. כפי שלא תעזו ללכת לבית משפט לבד או לתקן את האוטו לבד כך לא יעלה על הדעת להפיק סרט סיפור חיים לבד. ברנר הפקות היא חברת ההפקות הטובה בישראל והמנוסה ביותר שיש להפקת סרט על סיפור חיים ולכן כה כדאי לכם לפנות אליה אם אתם רוצים להפיק סרט כזה.

 

למידע נוסף על הפקת סרט דקומנטרי צרו איתנו קשר

תפריט נגישות